MPSC Archives Result - Get detailed of Best MPSC Classes in Pune

MPSC

2020

  • DOUND RAMDAS VISHNU

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • KUWAR ROHAN RAGHUNATH

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • DESAI SWATI KRISHNA

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • DESHPANDE GOPAL VYANKATRAO

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • SUL HARESH MOHAN

    SUL HARESH MOHAN

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • SHAIKH VASIMA MAHEBUB

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • chanakya classes for mpsc pune

    GAIKWAD SAMADHAN BHASKAR

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Ingole Gaurav Sahebrao

    Ingole Gaurav Sahebrao

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Godge Ajinkya Ashok

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Patade Shrutisha Subhash

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • GHUTUKADE SAMADHAN MAYAPPA

    2020 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • YADAV MEENAKSHI KANHAIYALAL

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • PAWAR ARATI RAJENDRA

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • VIPUL VIJAY PATIL

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • KADAM POONAM MOHAN

    KADAM POONAM MOHAN

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • PATIL VIVEK HARIDAS

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • WAMANE SHIRISH BABASAHEB

    WAMANE SHIRISH BABASAHEB

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • Patil Samadhan Madhavrao

    Patil Samadhan Madhavrao

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • PAWAR SHRINIVAS ARUN

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • BHOSALE RAVINDRA DINKAR

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • KOKATE AJAY VILASRAO

    KOKATE AJAY VILASRAO

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF POLICE/ASSISTANT COMMISSIONER OF POLICE, GROUP-A (ACPA)
  • SUHAS SUKUMAR KOREGAVE

    2020 ASSISTANT COMMISSIONER OF STATE TAX, GROUP-A (ASCA)
  • KAKADE NILESH MARUTI

    KAKADE NILESH MARUTI

    2020 ASSISTANT COMMISSIONER OF STATE TAX, GROUP-A (ASCA)
  • CHIVATE SUNIL RAJENDRA

    2020 ASSISTANT COMMISSIONER OF STATE TAX, GROUP-A (ASCA)
  • BHALAGATIYA GAURAV MANGILAL

    2020 ASSISTANT COMMISSIONER OF STATE TAX, GROUP-A (ASCA)
  • SURYAWANSHI AJINKYA SHAHAJI

    SURYAWANSHI AJINKYA SHAHAJI

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • Wakchaure Suhas Marutrao

    Wakchaure Suhas Marutrao

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • Priya-Balasaheb-Patil MPSC Student

    PATIL PRIYA BALASAHEB

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • SHENDGE PRADIP RAMDAS

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • Rajesh Vilas Kadam UPSC 2020

    KADAM RAJESH VILAS

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • Yogesh Vilas Kadam - mpsc course

    KADAM YOGESH VILAS

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • PAKHARE ABHIJIT GAHININATH

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • GAIKWAD VIJAY SUDAM

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • PAYGHAN MADHAV BABURAO

    PAYGHAN MADHAV BABURAO

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • SWAMI ANAND BASWESHWAR

    2020 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A (DCEA)
  • DHINGANE PUNAM SURESH

    2020 ASSISTANT DIRECTOR, MAHARASHTRA FINANCE AND ACCOUNT SERVICE, GROUP-A (MFAA)
  • Chaudhari Virendra Shrihari

    2020 ASSISTANT DIRECTOR, MAHARASHTRA FINANCE AND ACCOUNT SERVICE, GROUP-A (MFAA)
  • JAMBHALE PRATIK PRADEEP

    2020 ASSISTANT DIRECTOR, MAHARASHTRA FINANCE AND ACCOUNT SERVICE, GROUP-A (MFAA)
  • PATIL ANIRUDDHA MUKUND

    2020 DEPUTY DIRECTOR OF INDUSTRIES (TECHNICAL), GROUP-A (DDIA)
  • LANDE PRAMOD SAMBHAJI

    2020 DEPUTY DIRECTOR OF INDUSTRIES (TECHNICAL), GROUP-A (DDIA)
  • GAIKWAD NILESH BALBHIM

    2020 DEPUTY DIRECTOR OF INDUSTRIES (TECHNICAL), GROUP-A (DDIA)
  • PATIL RUTUJA PRAKASH

    PATIL RUTUJA PRAKASH

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • Athare Santosh Radhakisan

    Athare Santosh Radhakisan

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • Dhekale Uma Sadashiv

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • SHINDE TUSHAR NIVRUTTI

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • VINAYAK BAJIRAO KOTE

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • Bankar Rohini Dnyandeo

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • Ghumare Vinayak Gopinath

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • BAHAKAR SHUBHAM SHANKARRAO

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • Patil Nutan Namdev

    Patil Nutan Namdev

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • KSHIRSAGAR SAMARTH ANANDRAO

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • RASANE AKSHAY SANTOSH

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • GHORPADE ABHAY ASHOK

    GHORPADE ABHAY ASHOK

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • KAKADE PRADNYA PADMAKAR

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • DHAKANE AKSHAY ASHOK

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • MUDAGUL PRAVIN DAMODAR

    MUDAGUL PRAVIN DAMODAR

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • SHELKE RAMDAS BHAUSAHEB

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • GURAV RAHUL POPAT

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • DHAVALE SWAPNIL RAMACHANDRA

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • GAMBARE VIKAS LAXMAN

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • Kanse Ankita Kailas

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • SUKRE AKSHAY JEJERAO

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • KADAM MANISHA VISHVAMBAR

    KADAM MANISHA VISHVAMBAR

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • MULIK JYOTSANA PRAKASH

    MULIK JYOTSANA PRAKASH

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • MISAL PRIYANKA BHASKAR

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • Patil Prashant Venkatrao

    Patil Prashant Venkatrao

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • KESKAR VRUSHALI ANIL

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • BIKKAD VIKAS PRAKASH

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • JADHAV KALPESH CHANDAR

    JADHAV KALPESH CHANDAR

    2020 TAHSILDAR, GROUP-A (TAHA)
  • HAJARE VAIBHAV VIJAY

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • NARAWADE PRASHANT BALU

    NARAWADE PRASHANT BALU

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • DESHMUKH ALPA MILIND

    DESHMUKH ALPA MILIND

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • NITESH NETAJI KADAM

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • Mohite Amol Ramchandra

    Mohite Amol Ramchandra

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • POOJA BALASAHEB GAIKWAD

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • FARKANDE RAM SHAHAJIRAO

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • CHAVAN MANOJ TARACHAND

    CHAVAN MANOJ TARACHAND

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • PAWAR SAGAR DILIPRAO

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • KOLHE MANOJ SADASHIVRAO

    2020 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH) (DEOB)
  • chanakya mandal student portal

    PAWAR SAURABH NARENDRA

    2020 ARTB
  • BIRADAR VIKAS BHARATRAO

    BIRADAR VIKAS BHARATRAO

    2020 ARTB
  • YOGESH DNYANDEO ERANDE

    YOGESH DNYANDEO ERANDE

    2020 SECTION OFFICER, GROUP-B (SEOB)
  • CHAVAN AKASH ANIL

    2020 SECTION OFFICER, GROUP-B (SEOB)
  • GAVADE NIKHIL LALASAHEB

    2020 SECTION OFFICER, GROUP-B (SEOB)
  • SHINDE GAJANAN BHASKAR

    2020 SECTION OFFICER, GROUP-B (SEOB)
  • THAKUR PAYAL PRATAPSINGH

    2020 SECTION OFFICER, GROUP-B (SEOB)
  • GHUGE SHUBHAM ASHOKRAO

    2020 SECTION OFFICER, GROUP-B (SEOB)
  • MUKUL MUKUNDRAO VITEKAR

    2020 SECTION OFFICER, GROUP-B (SEOB)
  • BEHEKAR MAHESH SHANKARRAO

    2020 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B (BDOB)
  • GAYGOPAL ROHINI ARJUN

    2020 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B (BDOB)
  • BHAGAT AKSHAY RAMESH

    2020 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B (BDOB)
  • BHARADIYA KRISHNA RAMESHWAR

    2020 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B (BDOB)
  • PATIL DIGVIJAY DILIP

    2020 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B (BDOB)
  • PANDHARE MAHESH MADHUKAR

    PANDHARE MAHESH MADHUKAR

    2020 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B (BDOB)
  • Bangar Ajitkumar Panditrao

    2020 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B (BDOB)
  • KUNJIR PRAVIN JAGANNATH

    2020 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B (BDOB)
  • TELI PRAVINKUMAR JAYSING

    TELI PRAVINKUMAR JAYSING

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF STATE EXCISE, GROUP-B (DSEB)
  • DUBAL SANGRAM UDAY

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF STATE EXCISE, GROUP-B (DSEB)
  • MUPADE MAROTI GANGADHAR

    MUPADE MAROTI GANGADHAR

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF STATE EXCISE, GROUP-B (DSEB)
  • KASARE GANESH BHIVAJI

    2020 DEPUTY SUPERINTENDENT OF STATE EXCISE, GROUP-B (DSEB)
  • SHIRODE RUPALI GAJANAN

    SHIRODE RUPALI GAJANAN

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • Tushar Vitthal Nerkar MPSC Aspirant

    NERKAR TUSHAR VITTHAL

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • Athawale Tushar Ashokrao

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • Patle Sarang Thansing

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • VIDYAGAR PRIYANKA ANANT

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • chanakya mpsc classes in pune

    DONGARE SHIVRAJ SHAHAJI

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • MOHITE SWAPNIL PRABHAKAR

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • YADAV BHALCHANDRA TATYASAHEB

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • Shrinivas Premsing Chavan

    Shrinivas Premsing Chavan

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • SANAP RAVINDRA PANDURANG

    2020 INDUSTRIES OFFICER (TECHNICAL), GROUP-B (IOTB)
  • CHIKHALIKAR SAYALEE HEMANT

    2020 ASSTT. PROJECT OFFICER/STAT. OFFICER/ ADMIN. OFFICER/ RESEARCH OFFICER/ HOUSE MASTER / REGISTRAR, GROUP-B (APOB)
  • chanakya upsc classes in mumbai

    Patil Yogesh Rajaram

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • BHABAD RAVINDRA BALASAHEB

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • ANDHALE POOJA BHIMASHANKAR

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • PATIL NIKHIL RAJU

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • DARUNKAR SWAPNA SHRIKRISHNA

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • KOTKAR PRAVIN ROHIDAS

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • PRAVIN NARAYANRAO DESHMUKH

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • MADKAM OSIN WASUDEO

    MADKAM OSIN WASUDEO

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • RATHOD CHETAN SUBHASH

    RATHOD CHETAN SUBHASH

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • NARUTE AMOL MAHADEO

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • SALUNKHE SUSHANT ADHIKRAO

    SALUNKHE SUSHANT ADHIKRAO

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • BADKAR VIJAYKUMAR SHASHIKANT

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • PATIL AJAY SANJAY

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • GAIKWAD VIPUL KADU

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • KATE ATUL SHRIRAM

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • MORE RHUTUJA GANESH

    MORE RHUTUJA GANESH

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • Kolekar Varsha Nana

    Kolekar Varsha Nana

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • POLEKAR NAKUL SHANKAR

    POLEKAR NAKUL SHANKAR

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • KUMAWAT SURAJ GORAKH

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • BALKAWADE VISHAKHA AVINASH

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • MANE MANOJ RAJENDRA

    MANE MANOJ RAJENDRA

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • REDAKE SUSHMA BABAN

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • Vikrant Krushna Jadhav

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • LANDE SACHIN DEVRAM

    LANDE SACHIN DEVRAM

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • THOMBARE PRITAM ASHOK

    THOMBARE PRITAM ASHOK

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • JADHAV KANCHAN LAXMAN

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • BHANAWASE GANESH LAXMAN

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • DESHMUKH MAHESH SANTOSH

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • LANDE PALLAVI NANDKUMAR

    LANDE PALLAVI NANDKUMAR

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • JADHAV UTKARSHA GANGADHAR

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • Narhe Amol Dilip

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • DHORE PRASHANT SHRIKRISHNA

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • Khomane Ashish Bapurao

    Khomane Ashish Bapurao

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • SANDEEP KASHINATH HADGE

    SANDEEP KASHINATH HADGE

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • PALEPWAD ANIKET BHAGWANRAO

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • NIKAM SHAILESH MURLIDHAR

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • PATANGE RAHUL VISHWANATH

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • JADHAV NIKHIL VITTHALRAO

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • HARAD NITIN KANTILAL

    HARAD NITIN KANTILAL

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • SHINDE ABHIJEET PRADEEP

    SHINDE ABHIJEET PRADEEP

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • THOMBARE DNYANESHWAR LAXMAN

    THOMBARE DNYANESHWAR LAXMAN

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)
  • BANSODE MAYUR TULSHIRAM

    2020 NAIB TAHASILDAR, GROUP-B (NTHB)

2019

  • Best Upsc Coaching Center in Pune

    Ashish Narhari Barkul

    2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Mahesh Dattatraya Jamdade

    2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Swati dabhade MPSC Aspirant

    Swati Dabhade

    2019 2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Priyanka Shantaram Patil UPSC Aspirant

    Priyanka Shantaram Patil

    2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Akash Amrit Awatare Upsc Aspirant

    Akash Amrit Awatare

    2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Best Upsc Coaching Center in Pune

    Darshan Jagdish Nikalje

    2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • UPSC Aspirant Best Upsc classes

    Dayanand Prakash Jagtap

    2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • UPSC - MPSC Classes

    Supriya Maroti Dange

    2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A
  • MPSC study material

    Vishwas Pundlik Shirsath

    2019 DEPUTY COLLECTOR, GROUP-A (DYCA)
  • Parmeshwar Bansi Rathod Upsc Ranker

    Parmeshwar Bansi Rathod

    2019 ASSISTANT COMMISSIONER OF STATE TAX, GROUP-A
  • Rajiv Uttamrao Bable MPSC Student

    Rajiv Uttamrao Bable

    2019 ASSISTANT COMMISSIONER OF STATE TAX, GROUP-A
  • Shital Mahadev Ghawate UPSC Ranker in Pune

    Shital Mahadev Ghawate

    2019 ASSISTANT COMMISSIONER OF STATE TAX, GROUP-A
  • Akshay Jejerao Sukre UPSC aspirant

    Akshay Jejerao Sukre

    2019 DEPUTY CHIEF EXECUTIVE OFFICER/BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-A
  • chanakya classes for mpsc pune

    Samadhan Bhaskar Gaikwad

    2019 TAHSILDAR, GROUP-A
  • chanakya mandal Pariwar UPSC Classes

    Ajinkya Appa Kharat

    2019 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH)
  • Akash Dipak Darekar UPSC RANKER

    Akash Dipak Darekar

    2019 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH)
  • Best MPSC online classes

    Ankita Kailas Kanse

    2019 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH)
  • Kailas Dinkar Choramale Upsc Aspirant

    Kailas Dinkar Choramale

    2019 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH)
  • Punam Suresh Dhingane UPSC Aspirant

    Punam Suresh Dhingane

    2019 DEPUTY EDUCATION OFFICER, MAHARASHTRA EDUCATION SERVICE, GROUP-B (ADMINISTRATION BRANCH)
  • Yogesh Narayan Tatu UPSC Ranker

    Yogesh Narayan Tatu

    2019 ASSISTANT REGIONAL TRANSPORT OFFICER, GROUP-B
  • Ajay Rajendra  Patankar

    Ajay Rajendra Patankar

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • ANUJA SHAM LONDHE UPSC Student

    Anuja Sham Londhe

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • Ashish Vasant Atram UPSC and MPSC

    Ashish Vasant Atram

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • Poonam Mohan Kadam

    Poonam Mohan Kadam

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • Mohandas Trambak Bhusare

    Mohandas Trambak Bhusare

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • UPSC Foundation Course

    Prasad Sanjay Swami

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • chanakya mandal foundation course fees

    Ramdas Vishnu Dound

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • mpsc rajyaseva study material

    Rohini Dnyandeo Bankar

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • Gems chanakya mandal pariwar

    Samrudhi Manohar Atram

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • chanakya mandal student portal

    Saurabh Narendra Pawar

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • chanakya mpsc classes in pune

    Shivraj Shahaji Dongare

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • online classes for mpsc

    Virendra Shrihari Chaudhari

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • chanakya upsc classes in mumbai

    Yogesh Rajaram Patil

    2019 SECTION OFFICER, GROUP-B
  • avinash dharmadhikari classes in pune

    Machchhindra Appasaheb Sable

    2019 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B
  • Maroti Gangadhar Mupade

    Maroti Gangadhar Mupade

    2019 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B
  • Prafulla Prabhakar Lokhande MPSC 2020

    Prafulla Prabhakar Lokhande

    2019 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B
  • Rajesh Vilas Kadam UPSC 2020

    Rajesh Vilas Kadam

    2019 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B
  • Yogesh Vilas Kadam - mpsc course

    Yogesh Vilas Kadam

    2019 ASSISTANT BLOCK DEVELOPMENT OFFICER, GROUP-B
  • chanakya mandal mpsc classes in pune

    Aniruddha Mukund Patil

    2019 DEPUTY SUPERINTENDENT OF LAND RECORDS, GROUP-B

2017

  • MPSC Aspirant - Best Mpsc Classes

    Priyanka Pitamber Bhosale

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • MPSC Aspirant - Best Mpsc Classes

    Sandip Sampatrao Gharge

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • MPSC Aspirant - Best Mpsc Classes

    Shweta Suresh Pawar

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • MPSC Aspirant - Best Mpsc Classes

    Suraj Dinkar Surve

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • MPSC Aspirant - Best Mpsc Classes

    Suraj Madhukar Kamble

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • MPSC Aspirant - Best Mpsc Classes

    Tushar Ashokrao Athawale

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • Tushar Vitthal Nerkar MPSC Aspirant

    Tushar Vitthal Nerkar

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • Vikram Muralidhar Jagdale MPSC Aspirant

    Vikram Muralidhar Jagdale

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • Vinayak Bajirao Kote MPSC Aspirant

    Vinayak Bajirao Kote

    2017 Chief Municipal Officer Class B
  • Mahesh Dattatray Kachave MPSC

    Mahesh Dattatray Kachave

    2017 Assistant Registrar Co-operative
  • Trupti Kishor Upadhye MPSC Aspirant

    Trupti Kishor Upadhye

    2017 Assistant Registrar Co-operative
  • Vaibhav Vijay Hajare UPSC Classes in Pune

    Vaibhav Vijay Hajare

    2017 Assistant Registrar Co-operative
  • Best Upsc Coaching Institute in Pune

    Digvijay Ashok Jamdar

    2017 Skill Development Employment and Entrepreneurship
  • Best Mpsc Coaching Institute in Pune

    Samadhan Ashruba Kirawale

    2017 Skill Development Employment and Entrepreneurship
  • Best Upsc Coaching Center in Pune

    Gopal Vyankatrao Deshpande

    2017 Nayab Tahsildar
  • Best Mpsc Coaching Center in Pune

    Kashinath Balaji Dange

    2017 Nayab Tahsildar
  • Best Upsc Coaching Center in Pune

    Sachin Dashrath Wagh

    2017 Nayab Tahsildar
  • Best Upsc Coaching Center in Delhi

    Sharadkumar Suresh Admuthe

    2017 Nayab Tahsildar

2016

  • MPSC Civil Service Exam Preparation

    Sanjaykumar Davhale

    2016 Deputy Collector Group A
  • MPSC Civil Service Exam Preparation

    Nilam Bafna

    2016 Deputy Collector Group A
  • MPSC Civil Service Exam Preparation

    Sandip Bhaske

    2016 Deputy Collector Group A
  • Nilesh Palve

    Nilesh Palve

    2016 DySP / ACP Group A
  • MPSC Civil Service Exam Preparation

    Amol Thakur

    2016 DySP / ACP Group A
  • MPSC Civil Service Exam Preparation

    Sudarshan Patil

    2016 DySP / ACP Group A
  • MPSC Civil Service Exam Preparation

    Trupti Jadhav

    2016 DySP / ACP Group A
  • Vishwajit Deshmukh

    Vishwajit Deshmukh

    2016 Deputy Superintendent State Excise Grou
  • MPSC Civil Service Exam Preparation

    Sachin Kadam

    2016
  • UPSC Civil Service Exam Preparation

    Mahesh Patil

    2016 DCE / BDO Group A
  • UPSC Civil Service Exam Preparation

    Manoj Raut

    2016 DCE / BDO Group A
  • Abhijeet-Anandrao-Mengade UPSC Civil Service Exam Preparation

    Abhijeet Mengade

    2016 Finance & Account Group A
  • Gaurav-Mangilal-Bhalagatiya MPSC pUNE

    Gaurav Bhalagatiya

    2016 Tahasildar Group A
  • Mrunal-Prakashrao-Jadhav mpsc and upsc classes

    Mrunal Jadhav

    2016 Tahasildar Group A
  • Sachin-Balaso-Khade MPSC Pune

    Sachin Khade

    2016 Tahasildar Group A
  • Shrikant-Ramchandra-Nile Upsc Exam Preparation

    Shrikant Nile

    2016 Tahasildar Group A
  • Shweta-Suresh-Pawar MPSC ASPIRANT

    Shweta Pawar

    2016 Tahasildar Group A
  • Sachin-solanki UPSC Aspirant

    Sachin Solanki

    2016 Dy CEO Maharashtra Education Service Group
  • Tushar-Ashokrao-Athawale MPSC Aspirant

    Tushar Athawale

    2016 D E O Maharashtra Education Service Group
  • Priyanka Chavan

    Priyanka Chavan

    2016 Section Officer Group B
  • Suhas Wakchaure

    Suhas Wakchaure

    2016 Section Officer Group B
  • UPSC Civil Service Exam Preparation

    Ajaykumar Nashte

    2016 DCE / BDO Group A
  • Gopal Kalhare

    Gopal Kalhare

    2016 Assistant Block Developmet officer Group B
  • UPSC Civil Service Exam Preparation

    Dattatray Sukhadeo Bhise

    2016 Assistant Commisioner Sales Tax Group A
  • Pradnya-Padmakar-Kakade MPSC Ranker

    Pradnya Kakade

    2016 Naib Tahsildar Group B
  • Priya-Balasaheb-Patil MPSC Student

    Priya Patil

    2016 Assistant Block Developmet officer Group B
  • Swapnil-Bhimrao-Meshram UPSC Ranker

    Swapnil Meshram

    2016 Assistant Block Developmet officer Group B
  • Kiran-Shrawan-Bagade MPSC Aspirant

    Kiran Bagade

    2016 Assistant Registrar Co-Op Society Group A
  • Pravinkumar-Tukaram-Warade UPSC Student

    Pravinkumar Warade

    2016 Naib Tahsildar Group B
  • Rohan-Bhimrao-Shinde UPSC Ranker

    Rohan Shinde

    2016 Naib Tahsildar Group B
  • Vikas-Sarangdhar-Rane Upsc Ranker

    Vikas Rane

    2016 Naib Tahsildar Group B